فیلم اکشن

معرفی جدیدترین و معروف ترین فیلم‌ های اکشن

ژانر اکشن یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ژانرهای سینمایی در سراسر جهان است. این ژانر با ترکیبی از صحنه‌های هیجان‌انگیز، تعقیب و گریز، مبارزه، تیراندازی و انفجار، مخاطبان را به وجد می‌آورد. در سال پیش نیز فیلم‌های اکشن جذاب و دیدنی زیادی اکران شدند که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

فیلم‌های اکشنی که در سال قبل اکران شدند، از نظر داستان، بازیگران و جلوه‌های ویژه، بسیار مورد توجه قرار گرفتند. برخی از این فیلم‌ها، دنباله‌ای بر فیلم‌های موفق قبلی بودند و برخی دیگر، داستان‌های جدیدی را روایت می‌کردند.

در ادامه به معرفی برخی از جدیدترین و معروف ترین فیلم‌های اکشن می‌پردازیم.

جان ویک 4: بخش برایان (John Wick: Chapter 4 – Parabellum)

این فیلم که به کارگردانی چاد استاهلسکی ساخته شده، چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های جان ویک است. در این فیلم، جان ویک پس از کشتن یکی از اعضای انجمن بین‌المللی قاتلان، تحت تعقیب قرار می‌گیرد. او باید با کمک دوستان و متحدانش، راه نجاتی برای خود پیدا کند.

ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

این فیلم که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شده، پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز است. در این فیلم، ایندیانا جونز به دنبال یک جمجمه باستانی می‌رود که قدرت کنترل ذهن را دارد. او باید با خطرات زیادی روبرو شود تا جلوی افتادن این جمجمه به دست دشمنان را بگیرد.

تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick)

این فیلم که به کارگردانی جوزف کوزینسکی ساخته شده، دنباله‌ای بر فیلم تاپ گان (1986) است. در این فیلم، پیت میچل، خلبان سابق نیروی دریایی، برای آموزش یک گروه جدید از خلبانان جوان به خدمت فراخوانده می‌شود. او باید با چالش‌های زیادی روبرو شود تا بتواند این گروه را برای یک مأموریت خطرناک آماده کند.

مرد عنکبوتی: راه دور از خانه (Spider-Man: Far From Home)

این فیلم که به کارگردانی جان واتس ساخته شده، دنباله‌ای بر فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (2017) است. در این فیلم، مرد عنکبوتی به همراه دوستانش برای تعطیلات به اروپا سفر می‌کند. اما او باید با یک تهدید جدید که از دنیای دیگر آمده، روبرو شود.

دنیای ژوراسیک: سلطنت (Jurassic World: Dominion)

این فیلم که به کارگردانی کولین ترورو ساخته شده، دنباله‌ای بر فیلم‌های دنیای ژوراسیک (2015) و دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی (2018) است. در این فیلم، دایناسورها پس از فرار از پارک‌های موضوعی، به زندگی در کنار انسان‌ها می‌پردازند. این امر باعث ایجاد تنش‌های زیادی بین انسان‌ها و دایناسورها می‌شود.

در کنار این فیلم‌ها، فیلم‌های اکشن دیگری نیز در سال قبل اکران شدند که از نظر داستان، بازیگران و جلوه‌های ویژه، مورد توجه قرار گرفتند. این فیلم‌ها عبارتند از:

  • مأموریت: غیرممکن – بدلکار (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One)
  • مرد عنکبوتی: فراتر از جهان (Spider-Man: Across the Spider-Verse)
  • بتمن (The Batman)
  • ثور: عشق و رعد (Thor: Love and Thunder)
  • آواتار 2: راه آب (Avatar: The Way of Water)

این فیلم‌ها از سوی منتقدان و مخاطبان، با استقبال خوبی مواجه شدند و توانستند موفقیت‌های تجاری و هنری زیادی کسب کنند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *